Tag Archives: własna firma

Jakie trudności musi pokonać początkujący przedsiębiorca?

Planujesz założenie własnej działalności gospodarczej? To dobry krok, jednak jeżeli Twoja firma ma przetrwać, musisz przygotować się na problemy nie tylko na poziomie walki o pozyskanie i utrzymanie klientów, lecz również na poziomie czysto formalnym, związanym z przepisami oraz z kontaktami z urzędami. Co więc warto wziąć pod uwagę?

Read more

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla bezrobotnych

Moja firma powstała dzięki dofinansowaniu z Urzędu Pracy. To żadna tajemnica i nic strasznego. Miałem to szczęście, że mieszkam w małej mieścinie i cała biurokracja przeszła bardzo szybko, całkiem zaskakująco i na swojej drodze spotkałem większość normalnych ludzi i nie wymagali oni ode mnie nie wiadomo czego i po co i na co i dlaczego. […]

Read more

Otwarcie własnej działalności: BAR

Bar to jeden z najwłaściwszysch biznesów dla osób lubiących kontakt z ludźmi, jedzenie i typowo barową atmosferę. Każdy właściciel baru musi po prostu kochać to co robi, albo zwyczajnie ubóstwiać pieniądze, które przynosi 🙂

Read more

Praca na etacie, czy własna firma?

Wiele młodych osób, które kończą studia zupełnie nie mają pojęcia co dalej będą robić. Zaczynają więc poszukiwać ciekawych informacji w internecie wpisując w google hasła podobne do tych: praca dla studenta, praca dla młodych ludzi.

Read more

Czy prowadzenie firmy jest łatwe?

Wielu z początkujących przedsiębiorców zastanawia się, jak wygląda od strony praktycznej prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W internecie można znaleźć bardzo dużo informacji teoretycznych, jednak ciężko o jakiekolwiek praktyczne rzeczy. Na szczęście trafiłeś na mlodybiznesmen.pl – tutaj przedstawiamy praktykę.

Read more