Zarabianie w domu

Zarabianie przez internet wydaje się być atrakcyjną formą pracy, zwłaszcza w czasie, gdy pandemia zweryfikowała wiele stacjonarnych biznesów. Jednak zarabianie w ten sposób nie jest proste i wymaga albo dużego nakładu pieniędzy albo czasu. Dlatego wiele osób poddaje się zanim zauważy pierwsze rezultaty swojej pracy. Własna firma i praca z domu mogą być jednocześnie strzałem w dziesiątkę jak i przestrzeleniem do pustej bramki z jednego metra. Jakie pomysły mają szansę byty i dla kogo jest biznes z domu?

Biznes z domu

Wiele internetowych mentorów, mówi „żuć etat, po co masz pracować dla kogoś” i o ile w zamyśle można się z tym zgodzić, to Ci sami ludzie błędnie myślą, że jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich. Stabilna praca na etacie nie jest niczym złym, zwłaszcza gdy współpracownicy i szef są w porządku, nie ma opóźnień w wypłacaniu pensji a i sama pensja pozwala dobrze żyć. Do zmiany pracy najczęściej motywują nas złe warunki pracy i niskie wynagrodzenie. Jednak nawet wtedy nie warto zakładać własnej firmy nie wiedząc nawet do końca na czym chcesz się skupić.

Twój stan konta bankowego jest skończony, a bez regularnej pensji pieniądze szybko znikają co potrafi demotywować do pracy i mocno ogranicza chęć inwestycji. Zmianę pracy należy rozważyć dopiero, gdy na boku już zarabiamy i widzimy potencjał w prowadzonym biznesie. Przykładowo zajmujesz się pozycjonowaniem stron na etacie przez 8h i dodatkowo bierzesz własnych klientów po godzinach. W ten sposób, szybko można zdobyć bazę klientów, którzy będą w stanie wyrównać Twoją pensję. Gdy to się stanie warto przygotować plan przejścia na swoje i go realizować.

Jak pokazują statystyki ogromna ilość firm upada w pierwszym roku od założenia, z czego większość to firmy, które nie wytrzymały na rynku nawet kwartału. Niska świadomość finansowa i słomiany zapał to główne czynniki niepowodzenia. Jakby wyświechtanie to nie brzmiało, biznes to nie sprint a maraton. Spokojnie, wstrzymaj odruch wymiotny, nikt nie lubi takich tekstów, ale w tym wypadku jest to prawdą. Jeżeli liczysz, że kupisz wspaniały produkt i sprzedasz go w ciągu tygodnia z zyskiem 100% to się przeliczysz. Co prawda osoby z najlepszym refleksem mogą wyjść na plus i to spory co pokazał fenomen z przed kilku lat na Fidget Spinner czy ostatnia sytuacja z jednorazowymi maskami. Jeżeli wsiadło się odpowiednio wcześnie do karuzeli to zapewne teraz nie trzeb przejmować się pieniędzmi, ale zdecydowana większość ludzi przepaliła swoje pieniądze, szczególnie w tym pierwszym przypadku.

Zarabianie w internecie jest rzeczą normalną, szczególnie w USA. Niestety praca na etacie nie wiąże się z braniem wolnego, kiedy się chce. Tutaj na sukces trzeba pracować ciężej niż 8h dziennie, chociaż czas nie ma tu nic do rzecz, chodzi o jego efektywność. Pracodawcę mogłeś oszukać przeglądając FB czy Instagrama, ale samego siebie nie oszukasz. Spora część metod na zarabianie nie pozwala uzyskiwać zadowalających wyników, ale dorobić do pensji można, mowa tu np. o płatnych ankietach. Prawdziwe pieniądze są w:

  • Amazon FBA
  • Amazon Merch
  • Afiliacji
  • Dropshippingu
  • Marketingu internetowym
  • Copywritingu
  • Tworzeniu stron i aplikacji
  • Grafice komputerowej
  • Prowadzeniu strony z płatnymi artykułami/adsense
  • Udzielaniu korepetycji online

To tylko niektóre   metod, które pozwalają na usamodzielnienie się pod kątem zarabiania pieniędzy. Jeżeli ten temat cię zainteresował zachęcamy do sprawdzenia strony:

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply