Strony www / Programy partnerskie – biznes

httpDawno, dawno temu, jednym z najwspanialszych biznesów internetowych, które polecali wszyscy były… programy partnerskie. A jakże! Dzisiaj nie jest już o nich tak szumnie, jednak wiele typów firm i przedsiębiorstw decyduje się właśnie na taki model promocji i wynagradza swoich użytkowników za polecanie produktu, bądź usługi własnym znajomym i kolegom. Programy partnerskie z założenia od zawsze miały być sposobem na stosunkowo prosty i wygodny sposób zarabiania pieniędzy za pomocą Internetu, internautów i stron www. Czy rzeczywiście są takim sposobem i można uznać je za godny pomysł na biznes, w który po prostu warto wejść?

Tak naprawdę sam system programów partnerskich nie jest dzisiaj w żaden sposób innowacyjny i jako nowatorski pomysł na biznes z pewnością się nie sprawdzi. Jednak czy ludzie nie otwierają kolejnych kawiarni, mimo, że w mieście już kilka stoi? – No właśnie. I na tej samej podstawie można myśleć o programach partnerskich. Są sposobem na zarobienie pieniędzy, jednak bardzo specyficznym i dedykowanym do konkretnych grup ludzi, którzy właśnie tym tematem chcą się interesować.

Grupą docelową, do jakiej kierowany jest taki sposób zarabiania są w większości ludzie młodzi, którzy są nadal na utrzymaniu rodziców, albo mają stałą, pewną pracę na etacie, a chcieliby sobie jeszcze troszkę dorobić, a może nawet zbudować jakiś mały pasywny biznesik. Niestety osoby, które szukają zajęcia i są przyparte do muru, muszą zacząć zarabiać pieniądze praktycznie od ręki, nie mogą a nawet nie powinny interesować się PP(programami partnerskimi). Przyczyna jest bardzo prosta i może nawet wydać się banalna: aby zarabiać na PP najpierw trzeba zainwestować jak nie swój czas to pieniądze. A ludzie na gwałt szukający pieniędzy i pracy nie mają ani jednego, ani drugiego. PP są dla osób w miarę stabilnych i budujących coś od zera dla siebie, aby nadzorować to spokojnie i to „coś” mogło przynieść jakieś dodatkowe pieniądze.

Wspomniany sposób robienia pieniędzy zaczyna się zazwyczaj od założenia konkretnej strony internetowej, która będzie promowała dany produkt, bądź usługę i w sposób bezpośredni, subtelny będzie informować użytkowników o tym, że mają potrzebę zakupienia takiego produktu, albo potrzeby. Pozornie może się wydawać, że zrobienie takiej strony jest proste. No i faktycznie jest. Największy problem jednak zaczyna się w momencie, w którym na witrynę należy sprowadzić użytkowników, ludzi, którzy mają te produkty kupować i z których dostaniemy prowizję. Do tego należy wykazać się naprawdę dużą zdolnością adaptacji do wielu warunków i przede wszystkim chęcią poznawania technik marketingowych, czy perswazyjnych.

To nie wszystko, czego trzeba się nauczyć. Pamiętaj, że do tego biznesu potrzebujesz ogromnej cierpliwości, ponieważ wszystkie działania marketingowe wymagają czasu. Podjęcie pracy dzisiaj i zainwestowanie pieniędzy teraz będzie mogło przynieść efekty w bliżej nieokreślonej przyszłości, a jeżeli wkradnie się w to wszystko jeszcze jakiś błąd, mogą one wcale nie nadejść. To biznes z naprawdę sporym poziomem ryzyka, które trzeba brać pod uwagę już na samym początku przed podjęciem decyzji o wejściu w taką pracę.

Jeśli chcesz się sprawdzić w tej branży możesz podziałać i poszukać dla siebie najlepszych PP, które będą Ci odpowiadać i przy okazji zaoferują odpowiednie warunki. Tak naprawdę żadna wiedza z tego zakresu nie jest wartościowa, ponieważ każdy przypadek osoby, jaka zarabia na programach partnerskich jest inny i odmiennie wpływa na całokształt. Jeżeli czytasz ten tekst i sam działasz w tej branży, napisz w komentarzach jak to wygląda z Twojej perspektywy i przedstaw informacje, które mogą się przydać początkującym.

Cashinpills – suplementy diety

Themeforest – skórki do WordPressa i nie tylko

NutriProfits – suplementy diety

Intymność – sex shop i suplementy diety

Mixprofit  – suplementy diety

 

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply