Trudności w odzyskaniu pieniędzy od dłużnika – co robić?

Wiele firm i osób prywatnych ma problemy z dłużnikami – nierzadko odzyskanie od nich pieniędzy naprawdę staje się sporym problemem, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają w tym doświadczenia. Jak zatem odzyskiwać trudne długi?

Oczywiście, można uciekać się do nie do końca legalnych rozwiązań mających na celu nakłonienie dłużnika do spłaty swojego zobowiązania, ale są one ryzykowne. W takiej sytuacji warto przede wszystkim pomyśleć o skorzystaniu z usług windykacyjnych oferowanych przez firmy windykacyjne – mają one szerokie doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i mogą pomoc kompleksowo, czyli na każdym etapie windykacji.

Dlaczego warto wybrać firmy windykacyjne?

  • zapewniają swoim klientom kompleksową pomoc na każdym etapie windykacji – polubownej, sądowej i komorniczej
  • dysponują zespołem specjalistów w dziedzinie windykacji, w tym także prawników posiadających praktykę w odzyskiwaniu długów od strony prawnej
  • istnieje możliwość odzyskania nawet trudnych długów, które dotychczas nie były ściągalne
  • koszty korzystania z obsługi windykacyjnej nie są wysokie, co powoduje, że jest to opłacalny wybór z perspektywy wierzyciela

Metody odzyskiwania zadłużenia

Firmy zajmujące się działaniem w ramach windykacji dysponują pełną gamą narzędzi przeznaczonych do odzyskiwania długów – prowadzone są one w ramach windykacji miękkiej oraz twardej, a także spraw sądowych i komorniczych, jak zostało to wspomniane.

Windykacja miękka polega na przekazaniu dłużnikowi informacji o jego zadłużeniu, na przykład listownie, telefonicznie, rzadziej osobiście – głównie wtedy, gdy dłużnik nie odpowiada na inne próby kontaktu. Windykacja twarda to już przedstawienie dłużnikowi konkretnych informacji dotyczących konsekwencji braku płatności zadłużenia, w tym wskazanie na grożące mu kary z punktu widzenia prawa.

Jeżeli zarówno windykacja miękka, jak i twarda nie zadziałają, wówczas prowadzone są działania sądowe – przygotowanie pozwu oraz reprezentacja klienta przez przedstawicieli firmy windykacyjnej w sądzie. Celem jest otrzymanie tytułu egzekucyjnego wraz z klauzulą wykonalności, a następnie prowadzenie czynności egzekucyjnych, by odzyskać pieniądze.

Wraz ze wsparciem firm windykacyjnych dochodzenie roszczeń jest nie tylko skuteczniejsze, ale i wygodniejsze, ponieważ ich specjaliści cały czas są do dyspozycji klienta i mogą dostosować się do jego indywidualnych życzeń.

Ile kosztuje skuteczna windykacja?

Działania windykacyjne prowadzone przez firmy posiadające w tej dziedzinie doświadczenie bazują przede wszystkim na rozliczeniu prowizyjnym, zatem opłata naliczana jest zależnie od efektów odzyskania wierzytelności i jest ona ustalana indywidualnie z każdym z klientów.

Na koszty windykacji mają wpływ: dokumenty potwierdzające zobowiązania, kondycja finansowa i majątkowa dłużnika, a także kwota wierzytelności – zasadniczo im jest ona wyższa, tym klient płaci niższą prowizję. Dodatkowe opłaty pojawiają się w przypadku skierowania sprawy do sądu.

Gdy wobec tego pojawiają się problemy z otrzymaniem należności, warto skorzystać z usług firm windykacyjnych, które dysponują odpowiednimi narzędziami, aby odzyskać te należności i przekazać je klientowi szybko i sprawnie.

Więcej informacji na stronie internetowej ProfesjonalnaWindykacja.pl

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply