Dlaczego warto robić to co się lubi?

Obserwuję zachowania ludzi, bardzo lubię to robić. Czytam o przygodach bogatych, czytam o przygodach biednych, czytuję o wzorcach społecznych i sposobach zachowania. Czasami się dziwię, czasami nie rozumiem wielu rzeczy, ale wiem, że najważniejsze jest to, aby robić to do czego ma się pasję. Nie wszyscy jednak mogą mieć pasję, nie każdemu jest to dane, albo nie każdy potrafi tę pasję odpowiednio pielęgnować.

Znam ludzi, którzy kiedyś mieli ogromny zapał do swojej pracy, byli bardzo pozytywnie nastawieni do życia i okropnie podobało im się to co robili. Nie starali się jednak myśleć biznesowo, nie próbowali przenieść swoich zainteresowań na sferę finansową i po prostu się wypalili. To naprawdę wielka szkoda, bo przecież jak można żyć z gasnącą z dnia na dzień nadzieją, że można robić coś co się lubi, a przy okazji bez problemu utrzymać rodzinę i bliskich?

Pasja i cierpliwość to podstawowe atuty jakimi powinniśmy się kierować w życiu. Można do tego dołożyć jeszcze wytrwałość w dążeniu do celu i jak największą samodzielność. Mimo tego, że życie składa się z konieczności bycia w społeczeństwie dużą rolę odgrywa w nim samodzielność – szczególnie w Polsce. Mamy bardzo ciężki naród, który zazdrości i lubi nie lubić – dlatego trzeba być odważnym i śmiało mu stawiać czoła.

Więcej już wam chyba nie muszę pisać, prawda?
Rób to co lubisz, a mogę Ci zagwarantować, że osiągniesz swój cel. Ale pamiętaj, że musisz go mieć!

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

Trackbacks/Pingbacks

  1. Bądź odważny, pewny siebie i…, blog o pieniądzach - 21 kwietnia, 2010

    […] naprawdę pieniądze wydają się być nie ważne przy takim podejściu do pracy. Musisz robić to co lubisz i chcieć to robić. Uwierz mi, że sam zaczynałem od zera i nie miałem pomysłu na siebie […]

  2. Jak pokonać słomiany zapał?, blog o pieniądzach - 7 maja, 2010

    […] Trzecia metoda nie ma konkretnych preferencji, jest po prostu sposobem na pozbycie się słomianego zapału. W momencie, gdy człowiek odkrywa, że ma słomiany zapał musi uzmysłowić sobie, że jest to bardzo niedobra cecha. Musi wywlec na wierzch wszystkie za i przeciw i przeanalizować swoje korzyści i straty wynikłe z tego słomianego zapału. Kolejne etapy dotyczą stopniowego wychodzenia z tego bardzo złego nawyku. Są nauką, jak należy pracować, aby słomiany zapał nie miał się do czego przyczepić. I tutaj przychodzi z pomocą mój post o tym, dlaczego warto robić to co się lubi. […]