Jaki biznes otworzyć?

Dostaję wiele e-maili z pytaniem na temat jaki biznes otworzyć. Ludzie, czy wy naprawdę nie macie głowy na karku? Postaram wam się teraz opisać parę zasad, którymi powinniście się kierować przy wyborze własnego biznesu i działalności z której przede wszystkim powinniście mieć przyjemność!

Bo pierwszą i najważniejszą rzeczą, przy poszukiwaniu odpowiedniego biznesu dla siebie jest zadanie sobie ważnego pytania, prosto do lustra: co ja tak naprawdę chcę w życiu robić. Potem trzeba to przemyśleć i zacząć robić. Konkretny schemat, konkretne działanie, konkretne kroki, konkretny plan działania i ogólny biznesplan działalności. To dopiero początek drogi do sukcesu i poważnego biznesu.

Kolejną ważną rzeczą jest uświadomienie sobie, że każdy człowiek  ma naprawdę  olbrzymią ilość czasu który może wykorzystać na robienie czegoś konkretnego, pożytecznego, czegoś co przyniesie mu albo satysfakcję, albo pieniądze. Każdy ma czas i upieranie się, że ktoś go nie ma jest totalną blazenadą, którą mogą odstawiać dzieci w przedszkolu a nie dorośli ludzie.

To jaki biznes otworzysz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, od Twoich predyspozycji i pasji. Najlepiej jest robić to co się lubi, to czemu można poświęcić całego siebie, bez patrzenia na zegarek. Robienie tego co jest przyjemne daje ogrom satysfakcji a przy dobrym zaplanowaniu działania można dzięki temu naprawdę wiele wynieść. Można na tym zarobić!

Wytrwałość i uparcie w dążeniu do celu to podstawa, bez której ani rusz. Druga na miejscu jest pasja i zaangażowanie w swoją pracę. Nigdy nikt bez zaangażowania w to co robi nie odniósł sukcesu. Najlepszym przykładem są sportowcy, których wszyscy podziwiamy, ale nikt nie chce i nie ma ochoty powtarzać ich sukcesów. A szkoda!

Podstawą są chęci, jeżeli chcesz otworzyć swój własny biznes zacznij robić to co lubisz i pomyśl, w jaki sposób możesz mieć z tego pieniądze! To podstawa!

Jeżeli chciałbyś rozwijać się w kierunu biznesowym polecam książkę Roberta Kiyosakiego „Biedny Ojciec Bogaty Ojciec„, która uczy finansowego myślenia i jest przystępna dla każdego – bez względu na wiek.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

5 komentarzy to “Jaki biznes otworzyć?”