Pomysł – fotograf ślubny

Jeden z coraz popularniejszych „zawodów” jakie dzisiaj możemy spotkać wśród młodych ludzi. Aby zostać fotografem ślubnym wystarczy lekkie zamiłowanie do fotografii oraz umiejętność kontaktu z ludźmi.

Aby być fotografem oczywiście potrzeba mieć odpowiedni sprzęt – a taki sprzęt można kupić chociażby z dofinansowania na pierwszą działalność gospodarczą(o którym będę pisał) i przeznaczyć odpowiednią kwotę na promocję – oczywiście najlepiej pozycjonowanie(gniotka.pl).

Całą kwotę dostaniemy na początek i kupimy potrzebny sprzęt. Jeszcze wcześniej wystarczy poznać troszkę temat fotografowania, poczytać trochę blogów o fotografii, udzielać się na forach fotograficznych. Nauka fotografii jest prosta – bardzo dużo poradników fotograficznych znajdujących się w sieci jest darmowych, a co najważniejsze – oferuje bardzo istotną i wartościową wiedzę nawet dla bardzo początkującego fotografa.

Gdy nauczymy się już robić zdjęcia… Wystarczy zająć się pozyskiwaniem klienta.

Ile zarabia fotograf ślubny? – Kwoty w dużej mierze zależą od regionu. Fotografowie w Warszawie zarabiają od 3 nawet do 8 tysięcy za obsługę wesela. W śląskim średnia to jakieś 2 tysiące. Lubelskie około 1,500zł, a w Wielkopolsce około 4.000zł.

Jak wygląda praca fotografa? – Sobota, fotografia przygotowań, ceremonia ślubna, kawałek wesela(bardzo rzadko całe, ale czasem się zdarza). Dodatkowo fotografia w plenerze – najczęściej na tygodniu – poniedziałek, czy środa – czasem również w dzień ślubu. Na tygodniu fotograf obrabia zdjęcia i przygotowuje je do wywołania. Tworzy również album.

I to wszystko. Prosta robota i całkiem przyjemna.
Jeżeli masz troszkę talentu, spróbuj się w fotografii ślubno-weselnej.
Fotografia ślubna LublinWideofilmowanie Lublin

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

Trackbacks/Pingbacks

  1. Konkurs na pomysł na biznes - Pomysły na Biznes - 19 września, 2010

    […] Home « Pomysł – fotograf ślubny […]

Leave a Reply