Jak pokonać słomiany zapał?

Słomiany zapał jest wrogiem każdego człowieka, który chce rozpocząć swoją przygodę z internetowym biznesem. W tej formie zarobku po prostu nie da się uniknąć konsekwencji i zawsze wychodzi na jaw, czy ktoś solidnie wykonuje swoją pracę, czy leni się, czy robi jeszcze coś innego.

Większość osób wie, że brakuje im wytrzymałości i hartu ducha, ale niestety poddaje się bardzo szybko. W biznesie nie wolno się nigdy poddawać, ponieważ każdy krok do przodu warty jest więcej niż sto kroków w normalnym i schematycznym życiu. Każdy powinien to zrozumieć.

Pokonanie słomianego zapału nie jest łatwe. Aby to zrobić trzeba wykazać się silną wolą i chęcią zrobienia czegoś ponad to, niż nam się wydaje. Słomiany zapał jest gorszy niż nie jeden nałóg, ponieważ zabija powoli i po cichu. Sprawia, że sam przestajesz w siebie wierzyć, a przy okazji nie robią tego ludzie z którymi się zadajesz.

Rozwiązanie tego problemu wydaje się prawie niemożliwe i w gruncie rzeczy takie jest. Jednak jest kilka dróg wyjścia, które powinniście wybierać w zależności od preferencji i nastawienia do życia. Pierwszą drogą jest na szybkiego: człowiek musi zdać sobie sprawę z tego, że ma słomiany zapał i rozpocząć z nim walkę – szybką i bardzo konkretną. Człowiek nie cacka się i zwyczajnie robi to co do niego należy – czyli zaczyna pracować narzucając sobie ogromne tempo. Jest to metoda dla wytrwałych – wytrzymanie morderczego tempa przez parę lat skutecznie zahamuje rozwój słomianego zapału, a może nawet go cofnie.

Druga metoda przeznaczona jest dla osób dużo słabszych emocjonalnie. Wymaga znalezienia sobie kozła ofiarnego w postaci jakiegoś „przyjaciela/przyjaciółki”, którzy będą siedzieć i namawiać do pracy, do działania, do realizowania własnych celów i zamierzeń. To czysty wyzysk ludzi, ale czasem jest potrzebny, czasem jest konieczny żeby uratować jednostką.

Trzecia metoda nie ma konkretnych preferencji, jest po prostu sposobem na pozbycie się słomianego zapału. W momencie, gdy człowiek odkrywa, że ma słomiany zapał musi uzmysłowić sobie, że jest to bardzo niedobra cecha. Musi wywlec na wierzch wszystkie za i przeciw i przeanalizować swoje korzyści i straty wynikłe z tego słomianego zapału. Kolejne etapy dotyczą stopniowego wychodzenia z tego bardzo złego nawyku. Są nauką, jak należy pracować, aby słomiany zapał nie miał się do czego przyczepić. I tutaj przychodzi z pomocą mój post o tym, dlaczego warto robić to co się lubi.

Praca nie sprawia w tedy tylu problemów, jest przyjemna i nie ma potrzeby zmuszania się do niej(chociaż czasem to i tak bywa, że zmusić się trzeba).

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

One Response to “Jak pokonać słomiany zapał?”