Jak inteligentnie inwestować według Tradera21?

książka inteligentny inwestor cezary głuch trader 21

Do tego, aby zacząć inwestowanie, wystarczy mieć odpowiedni kapitał. Żeby jednak robić to mądrze, potrzebna jest odpowiednia wiedza. I tu wsparcie oferują książki takie jak czterotomowe dzieło Cezarego Głucha pod tytułem „Inteligentny inwestor XXI wieku”. Ten inwestor i bloger (założyciel serwisu IndependentTrader.pl), znany także jako Trader21, przybliża nam niełatwą sztukę inwestowania, pomaga łatwo przyswoić sobie wiedzę na ten temat i radzi jak podejść do tych kwestii w sposób inteligentny.

Co znajdziemy w książce „Inteligentny inwestor XXI wieku”?

Nie dziwcie się, że „Inteligentny inwestor XXI wieku” zbiera bardzo pozytywne recenzje i oceny w serwisach takich jak lubimyczytac.pl. Choć mamy tu debiut Cezarego Głucha na rynku wydawniczym, jest to wyjątkowo atrakcyjna pozycja dla osób, które pragną bliżej zapoznać się ze skomplikowanym światem rynków finansowych. Autor dzieli się swoim doświadczeniem, w kompleksowy sposób przedstawiając informacje, które są niezbędne do tego, by bezproblemowo stać się inwestorem i móc zacząć pomnażać majątek.

„Inteligentny inwestor XXI wieku” jest dziełem, które składa się z czterech tomów. W pierwszym z nich został podjęty temat akcji, obligacji, systemów monetarnych oraz walut. W drugim przedstawiono rynki metali szlachetnych, rynki surowcowe, kwestie związane z nieruchomościami, a nawet tak złożony temat jak REIT-y, czyli specyficzny typ funduszy inwestycyjnych z obszaru rynku wynajmu nieruchomości (w Polsce REIT-y znane są też pod nazwą SRWN). Tom trzeci skupia się na budowie portfela inwestycyjnego. Omawia też takie tematy jak dywersyfikacja geograficzna i psychologia inwestowania. Wreszcie tom czwarty, w którym w przystępny sposób zostały zaprezentowane praktyczne aspekty inwestowania, w tym także najczęściej popełniane błędy inwestycyjne (co ciekawe, nie tylko błędy inwestorów).

Książka jest świetnie wydana. Bardzo dobra jakość publikacji wyróżnia dzieło Tradera21 spośród innych pozycji. Pakiet czterech tomów jest sprzedawany w twardym etui z tektury. Książki posiadają twardą oprawę, a całość została wydrukowana na papierze bardzo dobrej jakości. Widać tu dbałość o szczegóły, a także chęć zapewnienia czytelnikowi jak najlepszego doświadczenia z w kontakcie książką – nie tylko na poziomie treści, ale i w formie jej podania. Czytelne treści i ilustracje pomagają w przyswojeniu informacji i zachęcają do lektury.

Cztery tomy książki „Inteligentny inwestor XXI wieku” możesz kupić na stronie autora lub w serwisach takich jak Allegro. Możesz to zrobić, klikając w ten link. Pakiet jest dostępny w wersji cyfrowej lub książkowej. Możesz się zdecydować na obie wersje – za 499 zł (4 tomy i e-book) – lub w jednej z wersji za jedyne 349 zł. W wydaniu cyfrowym dostajemy do wyboru dwa formaty – .epub lub .pdf. Ze względu na dużą liczbę ilustracji i wykresów nie jest dostępna wersja cyfrowa w formacie .mobi, znanym z czytników Amazon, który nie sprzyjał czytelności grafik w książce.

Nauka inwestowania z Traderem21

Książka Cezarego Głucha to znakomity sposób na to, aby nauczyć się działania rynków oraz tego, jak się na nich poruszać. Autor doskonale objaśnia wszelkie zagadnienia, krok po kroku przedstawiając podstawy inwestowania i mechanizmy działania świata finansowego. Swą wiedzę prezentuje tak, że czytelnik ma ochotę do dalszego zgłębiania tej tematyki i samodzielnego rozwoju.

Szczególnie dużą wartością treści przekazywanych przez Tradera21 jest to, iż autor podaje je prostym językiem. Książka ma też dobrze usystematyzowane rozdziały i wiadomości. Nawet trudne rzeczy są objaśnione konkretnie i w łatwy do zrozumienia sposób. Dzięki kompleksowemu podejściu „Inteligentny inwestor XXI wieku” może być wartościową pozycją zarówno dla laików, jak i dla średniozaawansowanych inwestorów. Oczywiście, im mniej czytelnik ma wiedzy o mechanizmach świata wielkiej finansjery, tym większa jego korzyść. Książka ta będzie najlepsza dla tych, którzy potrzebują solidnego i w miarę szybkiego wprowadzenia w rolę inwestora.

„Inteligentny inwestor XXI wieku” ma też jeszcze jedną wielką zaletę. To jedna z niewielu pozycji, w których tak dokładnie zostały opisane wszelkie klasy aktywów oraz portfeli. Autor daje czytelnikowi kompletny przegląd rynków, umożliwiając świadomy wybór produktu inwestycyjnego oraz lepsze zrozumienie gospodarki oraz zależności pomiędzy jej różnymi sferami. Książka Głucha ułatwia podejmowanie decyzji inwestycyjnych oraz pokazuje jak tego dokonywać, by wybory te przynosiły nam korzyść. I być może to właśnie ta kwestia jest najważniejszym argumentem za tym, aby bliżej się z tym tytułem zapoznać.