Bogaty i Biedny ojciec R. Kiyosakiego

Robert Kiyosaki napisał książkę, która podbiła rynek książek dotyczących biznesu. Książką tą jest „Bogaty Ojciec i Biedny Ojciec „. Książka była początkiem mojej drogi biznesowej. Od zawsze wiedziałem, że nie będę siedział na państwowym, ale nie wiedziałem jeszcze tego, czy będę pracował u kogoś, czy sam będę prowadził biznes, czy będę jedynie tym, którzy całym biznesem zarządza.

Tak naprawdę najbardziej podoba mi się praca we własnej firmie, robienie tego co lubię i zarabianie konkretnych pieniędzy. Taki cel przyświeca mojemu materialnemu życiu. Jak wspomniałem, pierwsze kroki w tym kierunku zacząłem stawiać dzięki Robertowi Kiyosakiemu.

Książka jest pomocna nie tylko dla młodych i utalentowanych. Książka przynosi również owoce osobom starszym, które jeszcze próbują zapewnić jakiś dostatek własnej rodzinie. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać ponieważ znajduje się w niej bardzo wiele konkretnych informacji dotyczących pieniędzy i tego jak bogaci zarabiają na biednych.

A jak wspomina Robert w książce – takich rzeczy w szkołach nie uczą.

Z książki dowiesz się m.in. tego czym są aktywa, czym są pasywa i jak możesz wpływać na pomnażanie swojego dochodu pasywnego(czyli to co ja robię w chwili obecnej – planuję start projektu powiększającego mój dochód pasywny). Myślę, że książka powoduje zmianę myślenia i przede wszystkim włącza wyobraźnię finansową. A to bardzo ważne.

Planuję za parę tygodniu kupić sobie grę CashFlow, która uczy tego jak opanować swój miesięczny przepływ gotówki i wydawać pieniądze z głową – czego większość osób, a szczególnie tutaj u nas w Polsce nie robi. U nas pieniądze są do spełniania zachcianek, a mało kto liczy się z tym, że mógłby mieć więcej pieniędzy, więcej zachcianek.

Warto kupić książkę, warto zainwestować w nią swoje pieniądze, a potem zastanowić się co jet naszym sprzymierzeńcem, a co wrogiem. Koniec.

Możesz kupić książkę Biedny Ojciec, Bogaty Ojciec na stronie www R. Kiyosakiego

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email
Bez kategorii

5 komentarzy to “Bogaty i Biedny ojciec R. Kiyosakiego”