Zakłady Bukmacherskie

Tytuł ogólny, ale o konkretnych rzeczach będę pisać. Mianowicie od pewnego czasu bardzo dużo czytam o zakładach bukmacherskich. Nie interesują mnie konkretni bukmacherzy i obstawianie, ale bardziej psychologia graczy. Jest to naprawdę fascynujące zjawisko, zakładając, że to właśnie od głowy(mądrości, wiedzy, doświadczenia) gracza zależy czy będzie w stanie wygrać, czy przegrać.

Zakłady bukmacherskie głównie dają graczowi satysfakcję z wygranej, bądź olbrzymie niezadowolenie z porażki. Przeciętny gracz nie myśli o tym, że gra tylko że chce wygrać jakieś pieniądze – a „jakieś” to w jego mniemaniu naprawdę duże pieniądze. Niestety takie myślenie – które wykazuje się brakiem perspektyw i ubytkach w widzeniu całego horyzontu – prowadzi do nieuniknionej porażki.

Gracz, który nastawia się na przegraną i wie, że uczestniczy w działalności hazardowej – w której niewiele od niego zależy, ale wykonuje wszystko to co może zrobić(począwszy od analizy sytuacji, obrazu rynkowego – skończywszy na obstawieniu zakładu)  – ma statystycznie większe szanse na wygraną.

Dodatkowym atutem dobrego gracza jest opanowanie i wiara w siebie. Nie mylcie jednak wiary w siebie z narcyzmem, który dotyka mimo wszystko większość początkujących – a w szczególności tych, którym udało się już na samym początku wygrać jakąś większą kwotę.

Musicie również pamiętać, że w przyrodzie nic nie ginie i każda porażka zamienia się kiedyś w zwycięstwo, a zwycięstwo bardzo często obfituje potem w wiele życiowych porażek. Wstępnie o zakładach bukmacherskich tyle. Wrócę do tego tematu na pewno, ponieważ im sam więcej czytam, tym bardziej mnie kusi aby przeznaczyć jakąś kwotę na rozrywkę hazardową – ale czy to czasem mnie nie uzależni? Dlatego się powstrzymuję 😉

Przepraszam, za bardzo chaotyczny szyk zdań, jest prawie piąta rano, a ja nadal nie spałem…

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

4 komentarze to “Zakłady Bukmacherskie”