Pizzeria jako super pomysł na biznes

Jak wskazują badania, staromodne podejście do kuchni odchodzi w niepamięć: Polacy coraz częściej decydują się na jedzenie ,,na mieście”, dowóz obiadów do pracy i inne szerokie wykorzystania oferty gastronomicznej. Popularne jest również spotykanie się ze znajomymi właśnie w lokalach, które serwują różnorakie jedzenie.

W czasach kryzysu, jeśli chodzi o pomysł na własną działalność gospodarczą w tej branży, warto postawić na jedzenie szybkie, sycące, ale jednocześnie niezbyt drogie. Idealnie do naszych celów, nadaje się otwarcie lokalu serwującego pizze. Wprowadzając swój plan w życie, należy skupić się przede wszystkim na aspekcie jakim jest wynajęcie odpowiedniego lokum. Zdecydowanie powinien znajdować się w centrum, gdzie przepływ ludzi jest znaczny, jeśli jednak jest to niemożliwe, pamiętajmy by był on dobrze widoczny dla klienta.

[ad]

Oprócz tego, przed ostateczną decyzją, upewnijmy się, że jego parametry jak metraż i rozplanowanie odpowiadają wszelkim wymogom i przepisom. Dużym i częstym błędem jest niedostatecznie przeanalizowanie naszych możliwości finansowych. Należy pamiętać, że pizzeria nawet doskonale prosperująca, zaczyna przynosić zyski dopiero po około trzech do sześciu miesięcy. Jeśli boimy się otwierać własną pizzerię pod autorską nazwą, możemy zdecydować się na franczyzę.

Zdecydowanymi zaletami takiego pomysłu na biznes, jest rozpoznawalność marki, która zapewni nam, że ludzie już znają i cenią naszą pizzę- chętnie ją więc zamawiają. Koszty reklamy również są mniejsze, bowiem jednocześnie korzystamy ze strategii marketingowej właściciela sieci, która organizowana jest na całą Polskę.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

6 komentarzy to “Pizzeria jako super pomysł na biznes”