Zmiana podejścia do…

Bo żeby walczyć trzeba się zaprzeć, nie dać się ponieść złudnym nadziejom i nauczyć się bić. Najlepiej bardzo dobrze. Ale nauka walki nie trwa jednego dnia – to cały szereg czynności i zachowań, które należy sobie wpoić i zacząć je naprawdę sukcesywnie przestrzegać. Żeby zmienić swoje życie trzeba przede wszystkim tego chcieć i trzeba starać się o to każdego dnia, aż to staranie wejdzie w krew i będzie normalnym, wręcz rutynowym elementem każdego poranka.

Ja jestem na etapie zmiany podejścia i całego systemu, wiem jak to jest gdy ciągnie do starych złych nawyków. Wiem, że trzeba z tym walczyć i być silnym, wiem że tylko wewnętrzna siła może pokonać głupie i dziwne nawyki. Życie jest tylko jedno i trzeba je wykorzystać najlepiej jak to możliwe. Właśnie z tego powodu staram się każdego dnia podejmować nowe wyzwania nie zapominając o starych, pamiętając ciągle o tych już podjętych, pamiętając że muszę je skończyć.

Nie ma tak, że są łatwe i proste dni. Nie ma tak, że jest lekko – w żadnym zawodzie. Wszędzie tam, gdzie są pieniądze jest przede wszystkim ciężka praca i konieczność odpowiedniego przystosowania się do tej pracy. Jeżeli tego nie zaakceptujesz będzie ciężko.

Książki – to właśnie książki pomagają się zmieniać, potrafią odmienić nie jednego człowieka. To właśnie książkom  zawdzięczam ogromne ilości wartościowych informacji, które mnie zmieniają. To właśnie książkom zawdzięczam lepsze życie, bo wiedza którą przekazują już w większości zmarli jest bezcenna. Korzystanie z niej potrafi zmienić walkę i przesądzić o losach wygranej. Dzięki książkom można uczyć się walki efektywnie, wykorzystywać wiedzę w nich zawartą w praktyce i szkolić się. Bo przecież to ćwiczenia tworzą mistrza!

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!