Ochrona istotnych danych firmowych

helpNa terenie Polski można znaleźć wiele przedsiębiorstw, które korzystają z komputerów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych. Komputeryzacja dosięgnęła wielu różnych branż. Nic w tym dziwnego, ponieważ urządzenia tego typu wspomagają nie tylko pracę przedsiębiorstwa, ale również ułatwiają organizację pracy, zarządzanie firmą, itp. W związku z tym komputery firmowe zawierają bardzo wiele poufnych danych.
Co zrobić w przypadku wymiany wyposażenia komputerowego?

Wiadomo, że od czasu do czasu firmy decydują się na modernizację oraz wymianę sprzętu komputerowego. Wiele przedsiębiorstw chce zmniejszyć swoje koszty i w tym celu sprzedaje stare komputery lub części do nich. Warto jednak pamiętać, że sprzedaż dysków twardych, nawet po formatowaniu jest bardzo niebezpieczne, ponieważ istnieją metody odzyskania danych, które są skuteczne i pozwalają na poznanie bardzo ważnych informacji firmowych. W związku z tym warto skorzystać z usług obejmujących profesjonalne i bezpieczne niszczenie dysków twardych.

Bardzo popularną metodą niszczenia jest technologia LiquiDATA. Polega ona na rozkręcaniu dysku twardego oraz odzyskaniu wszystkich części, które nadają się do ponownego użytku. Następnie nośniki danych są wiórkowane oraz rozpuszczane w ekologicznej cieczy. Dzięki temu nie ma możliwości odzyskania danych z takiego sprzętu. Warto dodać, że firmy oferujące taką usługę wykonują ją pod okiem obserwatorów oraz przy zastosowaniu kamer i rejestratorów dźwięku. Dzięki temu klienci mają pewność, że żaden pracownik firmy odpowiadającej za niszczenie dysków nie uzyskał bezprawnie dostępu do ważnych i poufnych danych.

Dzięki stosowaniu wspomnianej wyżej technologii można nie tylko bezpiecznie usunąć dane, ale również odzyskać części, które można odsprzedać w celu ich ponownego wykorzystania. Jest to metoda w pełni ekologiczna, więc odpady nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Na terenie Polski można znaleźć bardzo wiele przedsiębiorstw, które stosują wspomnianą wyżej metodę niszczenia dysków twardych. Ich praca jest wydajna oraz w pełni profesjonalna. Znalezienie takich usługodawców nie jest trudnym zadaniem, ponieważ wystarczy poszukać ich oficjalnych stron internetowych. W tym celu należy użyć odpowiedniej frazy w wyszukiwarce.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply