Maszyny do czyszczenia podłóg – zastosowanie i najpopularniejsze rodzaje (Artykuł sponsorowany)

ttv-678_full_10_1Słysząc o maszynach do czyszczenia podłóg, każdy z nas może sobie wyobrazić zupełnie inne urządzenie, istnieje bowiem wiele różnorodnych sprzętów, pomagających utrzymać podłogę w czystości. Jakie są podstawowe rodzaje profesjonalnych maszyn czyszczących i które z tych urządzeń będą dla nas najbardziej pomocne? Oto krótkie zestawienie.

Automatyczne maszyny czyszczące – do pomieszczeń publicznych i komercyjnych

Istnieją  miejsca, w których podłogi są eksploatowane szczególnie intensywnie. Szpitale, banki, hipermarkety – to obiekty, po powierzchni których każdego dnia kroczą tysiące ludzkich nóg. Takie zaludnione miejsca bardzo trudno jest utrzymać w czystości, a przecież wymagają one wyjątkowego dbania o porządek, zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego urządzenia, w tym wypadku, doskonale sprawdzi się automatyczna maszyna do mycia posadzek, wyposażona w system, umożliwiający suszenie podłogi w czasie jej czyszczenia. Takie rozwiązanie to nie tylko przyspieszenie prac porządkowych, lecz również troska o bezpieczeństwo użytkowników budynku.

Niekwestionowanym liderem wśród producentów maszyn czyszczących jest firma Numatic. W ofercie rynkowej znajdziemy urządzenia samojezdne, doskonale sprawdzające się w hipermarketach oraz na innych, dużych powierzchniach. Najpopularniejszy model to maszyna czyszcząca Numatic TTV678, ale dużym powodzeniem wśród przedsiębiorstw cieszy się także model CRO8055. Oprócz maszyn samojezdnych, wyróżniamy jeszcze ręczne automaty czyszczące, które z kolei doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni, lub w takich, w których znajduje się wiele trudno dostępnych zakamarków.

Szorowarka – urządzenie do dokładnego oczyszczania

Drugim typem profesjonalnych urządzeń do czyszczenia podłóg są szorowarki. Zastosowanie tego rodzaju maszyn jest zasadne w przypadku trwałych zanieczyszczeń, których usunięcie w inny sposób jest bardzo trudne, lub niemożliwe. Również w sytuacji, gdy chcemy dokładnie oczyścić podłogę przed nałożeniem nowej warstwy powłoki zabezpieczającej, warto użyć profesjonalnego urządzenia szorującego. Ze względu na to, że szorowarki zwykle nie są wyposażone w system suszący, zaleca się używanie ich do podłóg pokrytych materiałem odpornym na działanie wody.

Urządzenie szorująco-zbierające

Jeśli chodzi o firmę Numatic szorowarki nie stanowią jednolitej grupy produktów. Poza urządzeniami tradycyjnymi, wyróżniamy jeszcze jedną grupę: maszyny szorująco-zbierające. Zautomatyzowanym urządzeniem tego typu jest model TTQ3035, który posiada specjalną walcową szczotkę, umożliwiającą czyszczenie podłóg w obu kierunkach. To bardzo wygodne rozwiązanie, które przyspiesza czyszczenie podłóg. Tę maszynę z pewnością można określić jako urządzenie wielofunkcyjne: jednocześnie szoruje, myje, zbiera zabrudzenia i suszy powierzchnię. Co ważne, nadaje się do czyszczenia wszystkich rodzajów posadzek.

Profesjonalne odkurzacze – pomocne i w biurze, i w domu

Omawiając maszyny do czyszczenia podłóg, nie należy zapominać o profesjonalnych odkurzaczach. Najpopularniejsze są odkurzacze piorące, dzięki którym możemy dokładnie oczyścić z zabrudzeń dywan, wykładzinę, lub tapicerkę oraz odkurzacz do zbierania wody, doskonale sprawdzający się wszędzie tam, gdzie posadzka narażona jest na obecność dużej ilości płynów. Firmy i instytucje najchętniej korzystają z modelu Numatic WVD900-2, jest najbardziej uniwersalny i posiada duży, 40-litrowy zbiornik.

Więcej informacji na temat profesjonalnego sprzętu czyszczącego znaleźć można na stronie: www.numatic-haerson.pl

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Reply