Knajpa jako biznes

Jeżeli chciałbyś zaryzykować lokalny biznes – zupełnie faktyczny, osobiście proponuję zainteresować się otworzeniem jakiejś małej, przytulnej knajpki dla mieszkańców Twojego miasta. Tak naprawdę młodzieży mamy coraz więcej, różne gusta i typy, a oni wszyscy potrzebują miejsca, w którym mogliby się spotykać, rozmawiać i czasem wypić kawkę, czy piwo. Dużo barów, ale za mało typowych kawiarni, czy knajp.

Dobrym pomysłem na biznes jest otworzenie knajpy, w której oprócz piwa i fast-foodów będzie można zjeść porządny posiłek oraz wypić bardzo profesjonalnie przyrządzoną kawę i różne inne składniki. Taki serwis z pewnością zainteresuje nawet starsze osoby, które do barów się nie nadają, a chętnie wybiorą się na spotkanie ze znajomymi do w miarę przyzwoitej knajpy – takiej jak kiedyś.

Stwórz koncepcję i zacznij działać. Jeżeli masz możliwość zwolnij się z pracy i zarejestruj jako bezrobotny – napisz wniosek o dofinansowanie i po trzech miesiącach będziesz mógł ubiegać się o poważne pieniądze – prawie 20.000 zł, z których możecie kupić już niezły sprzęt i całkiem fajne dodatki.

Otworzenie knajpy nie jest łatwe jednak z pewnością się opłaci. Najlepszą formą opodatkowania będzie prawdopodobnie książka przychodów i rozchodów – czyli zasady ogólne. Oczywiście wymagana będzie kasa fiskalna i na 90% rejestracja jako płatnik VAT. Dodatkowo będziemy musieli przejść badania sanepidu i spełniać jego wszystkie wymagania – wszystko oczywiście da się przeżyć, jednak po drodze pojawia się sporo biurokracji. Szczerze polecam wynajęcie księgowej i zarezerwowanie dla niej odpowiedniej gaży. Osoba, z którą będziemy mogli być stale w kontakcie i przede wszystkim będzie znała nowości prawne i wszystkie inne przyda się podczas prowadzenia takiego biznesu.

Oprócz księgowej będziemy musieli pomyśleć o bardzo dobrej obsłudze. Najważniejsze jest podejście do klienta – miło, z uśmiechem i przyjemnie. Odpowiednie przeszkolenie w zakresie psychologii sprzedaży może być również przydatne. Dodatkowo oczywiście ważny będzie bardzo dobry kucharz, a może nawet dwóch. Piękna barmanka/kelnerka i możemy biznes zaczynać 🙂

Przyda się również pomoc marketingowa – tym bardziej, jeżeli masz większe miasto i mniejsze prawdopodobieństwo, że wszyscy o Tobie usłyszą. Ze swojej strony mogę polecić firmę pozycjonerską Gniotka.pl – ich głównym filarem pracy jest reklama internetowa, jednak wykonują również usługi dotyczące promocji lokalnej i bezpośredniej – co najważniejsze całkiem skutecznie.

I pamiętaj – jeżeli masz więcej pytań, czekam na kontakt. Zadawaj wszystkie pytania śmiało, na wszystkie z pewnością odpowiem. Powodzenia!

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

No comments yet... Be the first to leave a reply!