Najczęściej wykorzystywane pomysły na biznes 2011

Pewnego dnia pomyślałem sobie, że warto byłoby zrobić dla was podsumowanie najczęściej rozwijanych biznesów w 2011 roku. Naturalnie podsumowanie zrobię na podstawie jednego województwa – łatwiej dotrzeć do konkretnych danych. Postawiłem na województwo lubelskie. Postaram się także wyróżniać ważne informacje oraz dać wam jak najwięcej ciekawych wiadomości.

Jak wiemy województwo lubelskie to region typowo rolniczy. I nikogo nie powinien zdziwić fakt, że krucho tutaj z pracą i zarobkami. Średnia zarobków waha się, jednak bardzo duża liczba rodzin na zasiłkach i wielu rolników, którym nie udały się plony skutecznie wpływają na tą średnią. Jeżeli będziecie chcieli to sobie znajdziecie dokładną kwotę, jednak ostrzegam, że jest ona mocno orientacyjna i w żaden sposób nie oddaje faktycznego stanu zarobków w tym regionie.

Naturalnie jak co roku najwięcej pieniędzy inwestowanych jest w rozwój rolnictwa, nowe maszyny, czy nawet inwestycje w zasiewy pól. Ogólnie rolnictwo jako sposób na zarobienie pieniędzy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak zdecydowanie za bardzo uzależnione jest w tej chwili od Unii Europejskiej oraz co gorsza – praktycznie tak samo nieprzewidywalnej jak UE dla rolnika – pogody.
Bowiem to właśnie pogoda jest w stanie zniszczyć kilkuset tysięczne przychody rolników, ich dorobek z całego roku, a oni sami zostają praktycznie z niczym. Ale… musimy zostawić temat rolnictwa, jako ten nie dokończony, bo jest przydługi 🙂

Poza powyższym, ludzie chętnie otwierają w lubelskim rejonie bary, restauracje i budki z szybkim jedzeniem. Na to popyt się powiększa i zawsze będzie się powiększał. Jedzenie to podstawa życia i w tym względzie każdy z nas bardzo lubi sobie dogadzać. To powoduje również, że wszelkiego rodzaju biznesy powiązane z rozrywką, jedzeniem i zapewnieniem ludziom możliwości zabawy mogą być udane. Do najciekawszych z tego zakresu można zaliczyć budki z kebabami, pizzerie oraz cateringi zajmujące się obsługą imprez masowych, bądź dowozem obiadów na terenie określonej miejscowości.

Trend ogólnokrajowy wywołuje także w lubelskim województwie coraz większą liczbę sklepów internetowych i biznesów związanych z siecią. Ludzie nie mając wielu perspektyw decydują się na „wejście” w coś, co będzie dla nich w miarę wygodne i bezproblemowe. A taki przynajmniej z pozoru może wydać się biznes internetowy. Naturalnie można w tym zakresie jeszcze wiele godzin przedyskutować, ale… jest jeszcze coś, w co ludzie bardzo chętnie inwestują. Mianowicie fotografia ślubna.

Co roku na scenie lubelskiej fotografii pojawia się coraz więcej osób, które zajmują się obsługą wesel i ślubów. Tworzenie zdjęć jest u nas w miarę bezproblemowe. Ludzie nie wymagają niesamowicie dużej jakości i obsługi najwyższych lotów. Zdjęcia ślubne są popularne i powszechne, a każdy kto posiada aparat wyższej klasy może sobie dorabiać właśnie poprzez obsługę ślubów i wesel. Ten rynek jednak powoli się zapełnia i nasyca, dlatego w następnych latach prawdopodobnie będzie otwieranych coraz mniej zakładów fotograficznych. Dla przyszłości warto zwrócić na to uwagę 🙂

Ostatni biznes, jaki zwrócił moją uwagę to… biznes samochodowy. Sprowadzanie aut z zachodu było popularne mniej więcej 10 lat temu. Wtedy nastąpił boom, jednak po dziś dzień utrzymuje się w rejonie lubelskim zaskakująco duża ilość komisów samochodowych oraz prywatnych przedsiębiorców, którzy zajmują się sprowadzaniem aut zza granicy i ich handlem.

Naturalnie nie wymieniłem wszystkich lubelskich biznesów. Starałem się opisać wyłącznie te najpopularniejsze i przynoszące możliwie największy poziom zarobków. Resztę pozostawiam waszym głowom i intuicjom oraz świadomym planom biznesowym 🙂

Działajcie rodacy w biznesie!

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

8 komentarzy to “Najczęściej wykorzystywane pomysły na biznes 2011”