Jaki biznes otworzyć w Lublinie?

Lublin to jedno z moich ulubionych miast. Ulubionych również pod kątem biznesowym, ponieważ… nie będę ukrywał. Jest tutaj cholernie łatwo zrobić coś, co zainteresuje ludzi, sprawdzi się i na co chłopcy i dziewczęta będą chciały wydawać pieniądze. Szczegóły przedstawiam w tym artykule.

Lublin słynie z tego, że jest miastem studenckim. Rok akademicki jest tutaj najżywszym okresem, gdzie miasto wypełnione jest młodzieżą i życiem. Pozostałe miesiące (wakacyjne) to typowe wymarcie dla Lublina, jednak jest to bardzo dobry okres, również dla biznesmenów i właścicieli różnych lokali. A moją propozycję modelu biznesowego oczywiście przedstawię poniżej. Ale zanim to zrobię, powinieneś jeszcze wiedzieć, że mimo niskiej średniej zarobków w Lublinie, miasto trzyma się bardzo dobrze, a poziom życia jest zadowalający – nawet dla studentów.

Warto również wspomnieć, że Lublin jest miastem typowo zaściankowym. Nie jest miejscem dużych inwestycji, ogromnych biznesów i przepływu bardzo dużej gotówki, dlatego jak chcesz się nastawić na ogromny biznes – nie szukaj go w Lublinie. Lublin jest bardzo dobrym miastem na mały, skromny biznes, który może przynosić dochody rzędu 10.000 złotych – na plus minus, w zależności od branży.

No ale jaki biznes otworzyć w Lublinie?
[ad]

Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz umiejętności. Musisz być w czymś specjalistą, albo przynajmniej mieć określony budżet na inwestycje. Poniżej przedstawię Ci kilka propozycji biznesowych, które w Lublinie sprawdzają się najlepiej. Nie są to innowacyjne pomysły, które zapewnią Ci sławę i ogromne pieniądze, ale są to pomysły, które mogą dać Ci rentowną pracę z zarobkami od 2.000zł do 15.000zł – oczywiście im więcej chcesz zarabiać, tym więcej będziesz musiał poświęcić czasu i pieniędzy – ale to standardowa recepta.

Bar w Lublinie z kanapkami, kebabem, piwem i miłą atmosferą.
Bary to bardzo dobry pomysł na biznes jeżeli tylko jesteśmy w stanie znaleźć dla siebie super lokalizację, albo mamy fundusze(znamy się na marketingu) na marketingowca. Żeby prowadzić barowy biznes musimy mieć wykształcenie gastronomiczne, albo zatrudniać kucharza/kucharkę, czy innego przedstawiciela kulinarnego. Mamy na głowie oczywiście sanepid i zdrowie naszych klientów, jednak zyski mogą być wysokie. W zależności od lokalizacji, właściciel takiego baru jedzeniowego zgarnia od tysiąca do czterech tysięcy miesięcznie.

Biznes Internetowy w Lublinie
Niestety Lublin jest bardzo internetowym miastem. W sumie to nawet nie Lublin, ale całe nasze województwo. Wszystko to zawdzięczamy Unii Europejskiej i bardzo restrykcyjnym założeniom na kolejne lata, które przemawiają, iż rolnictwo z Polski musi uciekać i chcą, żeby wyginęło. Lubelszczyzna jako najbardziej rolniczy region Polski ma się z tego powodu kiepsko. Młodzi ludzie uciekają, a Ci którzy przywiązani są do swoich korzeni, szukają możliwości zarobkowych w internecie.

To właśnie od nas pochodzi bardzo dużo start-upów i zarabiających projektów w sieci. Tego nie da się ukryć. Ale na temat biznesu internetowego dowiesz się więcej w zakładce „Zarabianie w Sieci„.

Klub, dyskoteka, miejsce imprezowe
Lublin jako miasto dla młodych ludzi musi być stolicą zabawy. Jeżeli dobrze rozegramy pomysł na klub nocny, albo inną zabawkową rzecz, jesteśmy w stanie zgarniać dochody powyżej pięciu tysięcy złotych, bez powyższych ograniczeń. Trzeba brać pod uwagę fakt, że do klubów i na imprezy nocne do Lublina przyjeżdżają wszyscy młodzi ludzie z całego województwa. Jeżeli w LBN dzieje się coś naprawdę fajnego – miasto nie jest w stanie pomieścić wszystkich przyjezdnych, niestety. A oczywiście pieniądze jakie za tym idą są niesamowite.

Jedynym wymaganiem dla dobrego klubu jest tak naprawdę lokalizacja blisko centrum(niekoniecznie dobra, ale blisko centrum, bądź uczelni) oraz porządek panujący w klubie, na imprezie. Dobry klub to rzadkość, a ludzie chcą się bawić. Wyjątkiem jest okres sesji i oczywiście czas wakacyjny. Poza  tym okresem kluby mają się bardzo dobrze.

Sprzedaż kosmetyków, perfum itp.
Lublin oczywiście nie jest największym miastem wojewódzkim w Polsce, ale tutaj również kobiety chcą wyglądać przepiękniej, najładniej i najseksowniej. Dlatego Lublin jest dobrym miastem na biznes dystrybucyjny polegający na sprzedaży perfum, przyrządów do makijażu i innych różnych kosmetyków. Studenci bardzo dobrze sprawdzają się w roli dystrybutorów i są w stanie zarobić naprawdę dobre pieniądze. Studentka, która zajmuje się dystrybucją perfum jest w stanie zarobić od tysiąca złotych do czterech tysięcy przy naturalnym zaangażowaniu, jak w każdą inną pracę.
W tej tematyce mogę pomóc, ponieważ sam się tym zajmuję – zainteresowany zapraszam do kontaktu.

Sklep branżowy w Lublinie
Jeżeli jesteś fascynatem danej tematyki, a przy okazji znasz się trochę na sprzedaży otworzenie sklepu jest dla Ciebie najlepszym wyjściem. Kupujesz towar, może nawet z dofinansowania z urzędu pracy i jedziesz z tym koksem. Sklepy komputerowe mają się coraz gorzej, ale lokalne spożywczaki dobrze się trzymają. Możesz założyć Żabkę na zasadach franczyzy, albo otworzyć warzywniaka. Masa możliwości – sklepy to naprawdę szeroka tematyka, ale warto w nią wejść.

Lublin to miasto biznesu – bez dwóch zdań. Warto o tym pamiętać mimo tego, że nie mamy tutaj największych stawek, to już trzy tysiące miesięcznie na osobę wystarczają na przyzwoite życie dla większości obywateli. Naprawdę polecam rozważania biznesowe i myślenie o tym jako o czymś normalnym, przyzwoitym i po prostu dla każdego.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

2 komentarze to “Jaki biznes otworzyć w Lublinie?”