Wojciech Inglot

wojciech_inglotWojciech Wiesław Inglot (11 czerwca 1955 w Przemyślu, zm. 23 lutego 2013) – polski przedsiębiorca, założyciel i właściciel firmy kosmetycznej Inglot.

Urodzony w Przemyślu, ukończył chemię na Uniwersytecie Jagielońskim. Już od zakończenia studiów podczas pracy w laboratorium badawczym Polfy, Wojciech Inglot myślał nad założeniem własnego biznesu. W 1983 roku zakupił część urządzeń z Polfy, a także wynajął lokal przeznaczony na siedzibę swojej firmy, początkowo zajmował się produkcją płynu do czyszczenia głowic magnetofonowych.

Pierwszym kosmetycznym produktem był dezodorant w sztyfcie VIP, po tym pojawiły się inne produkty z tak zwanej kolorowej kosmetyki, która w Polsce była bardzo słabo rozwinięta.

Jedną z lepszych inwestycji Inglota był wyjazd do Stanów Zjednoczonych na kongres Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemików i Kosmetyków, dzięki temu zyskał wiele przydatnych znajomości i poznał dokładnie branżę od środka co zapoczątkowało produkcję lakierów do paznokci. Po 1989 roku w wyniku przemian ustrojowych Inglot musiał zmienić system działania, ponieważ na Polskim rynku zaczęło się pojawiać wielu nowych konkurentów, biznesmen postanowił otwierać sklepy firmowe, co stało się wielkim sukcesem.

Wojciech Inglot to zdecydowanie biznesowy wizjoner, możemy to stwierdzić po tym jak szybko rozwijała się jego firma. W 2006 roku powstał jego pierwszy sklep w Montrealu w Kanadzie, kolejne powstawały w Dubaju.
Dziś marka Inglot znana jest niemalże na całym świecie (Inglot posiada 333 salony w 46 krajach na 6 kontynentach w tym około 160 w Polsce). Wojciech Inglot wraz z żoną w 2009 roku zostali sklasyfikowania na 85 miejscu w rankingu 100 najbogatszych Polaków z majątkiem 150 mln zł.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

2 komentarze to “Wojciech Inglot”