Adres na miarę naszych możliwości

wirtualna siedzibaW erze „globalnej wioski” fizyczna obecność w danym miejscu przestała być problemem. Również dla przedsiębiorców, którzy mogą teraz prowadzić biznes tam, gdzie mieszkają, nie rezygnując przy tym z prestiżowego adresu ich firmy.

 Dziś wiele firm istnieje w sieci, głównie za sprawą profesjonalnie wykonanej strony internetowej, ułatwiającej dostęp do potencjalnych klientów. Bardzo ważny jest w tym przypadku unikalny, wirtualny adres (który może zostać uzupełniony o nazwę firmy czy nawet miasta), pozyskiwany zwykle przez wykupienie odpowiedniej domeny. Co jeszcze warto wiedzieć o wirtualnych adresach?

Czasem miejsce, w którym będziemy prowadzić interesy nie ma większego znaczenia (niekiedy wystarczy nam np. telefoniczny kontaktu z klientem). Istotny jest jednak adres, pod którym zarejestrujemy nasze przedsiębiorstwo. Na szczęście sieć otwiera przed nami nieograniczone możliwości także i pod tym względem – chociażby za pośrednictwem wirtualnego biura.

Usługa ta polega na obsłudze biurowej, która jednakże nie wymaga ulokowania siedziby w danym miejscu (aby z niej skorzystać wystarczy rzecz jasna dostęp do internetu). Czynności związane z realizacją biurowych obowiązków (uzupełnianie terminarza spotkań, odbieranie poczty, rachunków itp.) zlecamy po prostu innej firmie, więc wirtualny sekretariat zajmuje się całą „papierkową robotą”.

 Jedną z najciekawszych usług e-office jest możliwość zarejestrowania każdego rodzaju działalności gospodarczej pod adresem wirtualnego biura (sprawdź np. ofertę Biura Progress). Przeważnie znajduje się ono w dużych miastach, co ma niebagatelne znaczenie np. dla tych przedsiębiorców, którzy działają w mniejszych miejscowościach. W ten sposób również małe firmy mogą zadbać o swój wizerunek i pozycję na rynku, a atrakcyjne adresy przestają być kojarzone wyłącznie z korporacjami.

 Wiadomo, że koszty wynajmu biura czy korzystnie umiejscowionego lokalu użytkowego są wysokie. Niektórzy prowadzą więc biznes w wydzielonej części własnego domu, czy w prywatnym mieszkaniu. To oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie, ale zarejestrowanie firmy pod domowym adresem wiąże się też z mniej przyjemnymi konsekwencjami. A zatem decydując się na wirtualny adres nie musimy obawiać się np. niespodziewanych wizyt ze strony naszych klientów czy najmniej pożądanych gości – urzędników.

 Dobrze, ale czy taki adres aby na pewno nie podważy naszej wiarygodności w oczach klienta? Pamiętajmy, że już niedługo tego typu usługi staną się czymś powszechnym (zresztą niemal wszystkim technologicznym nowinkom towarzyszą na początku sceptyczne głosy i uwagi). Już teraz e-siedziba zyskuje na popularności, a przecież każdy wytrawny przedsiębiorca wie, że zawsze opłaca się być o krok przed konkurencją…

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

10 komentarzy to “Adres na miarę naszych możliwości”