Michael Dell

Michael_DellMichael Dell – jego nazwisko znane jest na całym świecie i nic dziwnego, ponieważ Michael jest założycielem najlepszej firmy komputerowej na świecie. Rozpoczął studia medyczne na University of Texas w Austin, rzucił je, ponieważ założona przez niego firma Dell przynosiła zyski o wysokości 6mln.


Swój sukces zawdzięcza wprowadzeniu innowacji. Dzięki możliwości jakie daje internet firma Dell uruchomiła stronę www, na której nabywcy mogli konfigurować własne komputery, które następnie mogli zakupić. W 1993 roku firma rozpoczęła próby sprzedawania komputerów poprzez dystrybutorów tylko dlatego, że konkurencja tak działała, odnotował wówczas niezadowolenie wśród klientów. Dell stworzył idealną więź ze swoimi klientami, dlatego też jego sukces był pewny, po uruchomieniu całodobowego systemu składania zamówień sam stwierdził „To jest prawdziwa sieć i fantastyczna metoda współpracy z klientem”.
Dziś Michael Dell jest miliarderem i zajmuje 41 miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata, a jego majątek wynosi 15,9 mld dolarów.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

3 komentarze to “Michael Dell”