Internet i możliwości dla ludzi aktywnych

wwwMimo tego, że w jednym z ostatnich tekstów „Czy każdy może zarabiać w internecie?” mało optymistycznie przedstawiłem perspektywy prowadzenia biznesu w sieci, dzisiaj chciałbym odnieść się do kilku przykładów i przypadków z życia wziętych, jakie są dowodem na to, że w internecie się da, tylko trzeba odrobinę chęci oraz inicjatywy wykazać, żeby się udało. Jeśli na poważnie myślisz o pracowaniu przez Internet, całkowicie zdalnie, ten tekst może Cię zainspirować do działania i przekonać, że jednak warto spróbować, chociażby dla sprawdzenia się.

Ludzie aktywni mają jedną z wielu zalet, która bardzo mocno wpływa na to, czy rzeczywiście i realnie osiągniesz swój sukces, czy niestety odpadniesz już na początku. Mają inicjatywę i chcą coś robić, żeby się życiowo spełniać, realizować. Aktywność jest wielką zaletą, a posiadanie jej jest naprawdę bezpośrednio bardzo ważne i znaczące dla perspektyw. Działanie wynika z chęci zrobienia czegoś, zazwyczaj zarobienia kolejnych pieniędzy. Dzięki tej potrzebie można się wybić w internecie, jednak w pewnym momencie pieniądze stają się drugoplanowe i przestają mieć tak ogromne znaczenie. Aktywni, Ci z inicjatywą chcą coś robić dla idei oraz potrzeby wewnętrznej. Popychanie ich do działania od środka sprawia, że osiągają naprawdę dobre rezultaty i to czyni takie osoby bardzo wyjątkowymi.

Aby nie być gołosłownym, chciałbym wspomnieć w tym tekście o Panu Stanisławie, który mimo bardzo poczciwego wieku, bowiem jest emerytowanym nauczycielem, postanowił się rozwijać i dorobić sobie dodatkowe pieniądze. Zainteresował się pianiem tekstów, precli, zgłosił się do mnie i w ten sposób rozpoczął swoją internetową, w pełni zdalną pracę. Mieszka na drugim końcu polski, ale systematycznie zarabia w ciągu miesiąca kilkaset złotych i dzięki temu może pozwolić sobie na wyższy komfort życia. Dzięki temu jest bardziej zadowolonym człowiekiem, a jakość pracy którą wykonuje bardzo mocno odbiega od tej, którą dają początkujący studenci starający się zdobyć jak najwięcej życiowych umiejętności. Perspektywy jakie otrzymał Pan Stanisław „od Internetu” są niebywale duże i pozwalają mu się rozwijać mimo tego, że według wielu jest już u schyłku swojego życia.

Możliwości, które dzisiaj mamy są naprawdę ogromne. Warto z nich korzystać, jednak trzeba to robić mądrze i nie ukrywam – często czynnik szczęścia ma w takim przypadku ogromne znaczenie. Bycie dobrym pracownikiem jest dla niektórych jedyną drogą życiową, są jednak osoby, które oczekują czegoś więcej od swojego życia. Będąc taką osobą musisz zacząć się zastanawiać, czy właśnie Internet nie otwiera przed Tobą drzwi. Bowiem Pan Stanisław to nie jedyny przypadek osób, które chcą pracować i wykazują inicjatywę. Musisz jednak tego chcieć i powinieneś zacząć naprawdę ciężko pracować nad sobą i swoimi celami. Osiągnięcie ich nie będzie takie trudne jak Ci się wydaje, pod warunkiem, że zdecydujesz się to zrobić uczciwie.

Dobra praca wykonywana w sieci jest naprawdę w cenie. Ale to nie wszystko… rozwijając się każdy może przejść przez kwadrant przepływu pieniędzy i ze zwykłego pracownika stać się pracodawcą. Wszystko jest w tej sytuacji możliwe i do osiągnięcia. Pamiętaj o tym i postaw własną kartę na stabilny, pewny rozwój, jaki daje Internet. Zaczynaj systematycznie, od początku i z biegiem czasu sięgaj coraz wyżej.

Jeżeli chciałbyś wyrazić własną opinię na temat internetowych perspektyw i możliwości, zrób to w komentarzach i przedstaw własny punkt widzenia. Może on być znaczący dla innych i dać kolejne światło na rzeczywistość internetowych biznesów i „wirtualnego” rynku pracy.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

2 komentarze to “Internet i możliwości dla ludzi aktywnych”