Cierpliwość w biznesie

Od bardzo długiego czasu zastanawiam się nad czynnikami warunkującymi sukces. Oczywiście każdy przez słowo sukces rozumie coś innego, dla jednych to duże pieniądze, dla innych wspaniała żona czy mąż, dla jeszcze innych sukcesem jest zdobycie medalu w określonej dyscyplinie sportowej. Dla każdego jednak to samo słowo oznacza zupełnie coś innego.

Chciałbym się jednak skupić na problemie osiągnięcia sukcesu. Każdy z nas chciałby być człowiekiem, który odniósł sukces, czyż nie? Oczywiście, że tak! Każdy z nas chciałby móc powiedzieć sobie – tak to ja, jestem najlepszy w swojej dziedzinie i mam wystarczająco pieniędzy, aby utrzymać własną rodzinę. Wiem jak na nie zapracować i bardzo chętnie to zrobię! Niestety większość z nas nie dostaje takiego przywileju.

Większość z nas nie jest cierpliwa i nie jest w stanie znieść odraczających się ciągle i ciągle momentów, w których sukces jest tuż tuż. Złapanie garnuszka ze złotem, albo innym „szczęściem” człowieka często przypomina gonienie królika. Gdy się zatrzyma myślimy, że już prawie go złapaliśmy, ale… niestety coś się dzieje takiego, że on znowu wie, że mamy na niego chrapkę i w ostatniej chwili odskakuje.

[ad]

Radą na te wszystkie przypadłości jest konieczność bycia cierpliwym. Tylko cierpliwość wynagrodzi nam bardzo ciężkie starania, które wkładamy w osiągnięcie czegoś. To dzięki cierpliwości możemy dotrwać do końca i zgromadzić nasz jak największy kapitał. Naszą wiedzę, doświadczenie i następnie wykorzystać je podczas tworzenia czegoś nowego.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

7 komentarzy to “Cierpliwość w biznesie”