Zarobki telemarketera

Praca telemarketerów polega przede wszystkim na telefonicznej sprzedaży produktów i usług. Najczęściej telemarketerzy sprzedają usługi i pakiety telefoniczne, produkty bankowe, pakiety telewizji cyfrowych, ubezpieczenie i reklamy w katalogach i internecie.

Zarobki telemarketerów zazwyczaj uzależnione są od wysokości sprzedaży, jaką uda im się uzyskać. W wielu firmach pensja telemarketera składa się z podstawy oraz premii, która jest uzależniona od wyników sprzedaży. Część firm zapewnia pracę na umowę o dzieło/zlecenie w której telemarketer nie ma żadnej podstawy i jego zarobek kształtuje się tylko od wielkości sprzedaży.

Zarobki telemarketerów w Polsce w 2010 roku zawierały się w przedziale od 1400 do 2700 złotych. Najczęściej pensja na tym stanowisku wynosiła 1700 złotych.

[ad]

Telemarketerzy mogą liczyć na benefity w postaci kart uprawniających do korzystania z prywatnej opieki medycznej, telefonu komórkowego z limitem bezpłatnych rozmów (praca w call center operatorów telefonicznych) oraz kart uprawniających do korzystania z zajęć fitness w klubach sportowych.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

4 komentarze to “Zarobki telemarketera”