Jak znaleźć dobrą pracę?

Chcesz wiedzieć jakie wykształcenie da Ci dobrą pracę? Chcesz dowiedzieć się, co musisz robić, aby zarabiać naprawdę dobre pieniądze? Jaka jest dobra praca i jaką ją znaleźć? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Na znalezienie dobrej pracy w Polsce w ciągu najbliższych lat największą szansę będą mieli absolwenci studiów politechnicznych. Zdaniem ekspertów od rynku pracy wciąż będzie brakowało pracowników z dobrym wykształceniem technicznym, których poszukiwać będą firmy z branży technologii informatycznych, elektroniki i telekomunikacji. Spowoduje to, że dobrą pracę będą mogli także znaleźć absolwenci techników i zawodowych szkół technicznych. W dalszym ciągu na dobrą pracę mogą liczyć najlepsi absolwenci kierunków związanych z informatyką, oraz z finansami i bankowością (zwłaszcza w dziedzinie ubezpieczeń).

Prawdziwym sukcesem jest znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej finansowo pracy, która nie wymaga kilkunastu lat nauki i praktyk. Za przykład może posłużyć praca na stanowisku technika dentystycznego. Technik może liczyć na zarobki w przedziale od 1500 do 2500 złotych miesięcznie, a kiedy otworzy własną działalność, zarobki mogą wzrosnąć nawet kilkakrotnie. Do pracy na tym stanowisku wystarczy ukończenie technikum bądź dwuletniego studium technik dentystycznych. Wadą jest wysoki koszt nauki. Technik farmaceuta również może rozpocząć pracę w aptece zaraz po ukończeniu technikum bądź dwuletniego studium farmaceutycznego. Kiedy rozpocznie pracę w aptece, może liczyć na wynagrodzenie od 2800 do 4500 złotych, które w przypadku prowadzenia własnej apteki może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Od wielu lat popularnością cieszą się prestiżowe zawody, takie jak lekarz, adwokat, prawnik czy notariusz. Aby jednak móc pracować w tych zawodach, po pierwsze trzeba skończyć studia wyższe (pięcioletnie studia prawnicze, a w przypadku lekarzy sześcioletnie studia lekarskie). Wiele problemów sprawia też dostanie się na praktykę, której brak uniemożliwia wykonywanie zawodu.

Bardzo popularnym ostatnio zawodem, który nie wymaga dużego przygotowania (ukończenie kursów i zdanie egzaminów w najbliższym ośrodku ruchu drogowego) jest instruktor nauki jazdy. Instruktor może liczyć na kilka tysięcy złotych pensji, a jedyne wydatki jakie musi ponieść to kupno bądź wyleasingowanie auta i wynajem sali na wykłady. Bardzo duże pieniądze przynosi praca na stanowisku pośrednika rynku nieruchomości.

[ad]

Tu już w zależności od miejsca prowadzenia działalności można mówić o zarobkach rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Do rozpoczęcia działalności tego typu konieczne jest ukończenie studiów wyższych, ukończenie studiów podyplomowych ze specjalnością pośrednika nieruchomości i zdanie egzaminu państwowego, umożliwiającego wykonywanie takiej pracy.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

2 komentarze to “Jak znaleźć dobrą pracę?”