Dobra praca dodatkowa

Jeżeli potrzebujesz dorobić, możesz otworzyć własny biznes zajmujący się czymś, czym naprawdę chcesz się zajmować. Jeśli jednak przeraża Cię prowadzenie własnej firmy, biurokracja i naprawdę sporo załatwiania, pomyśl o pracy dodatkowej na pół etatu, a może nawet na drugi, pełen etat. Czasami warto też spróbować pracy w internecie.

Możliwość dorobienia do stałej pensji skłania wiele osób do poszukiwania dodatkowego źródła dochodów. Możliwości jest wiele. Popularną i bardzo korzystną finansowo formą dorabiania jest udzielanie korepetycji. Bardzo dobrze można zarobić na korepetycjach z języków obcych (średnia cena to pięćdziesiąt złotych za godzinę) ale też na przykład na korepetycjach z przedmiotów ścisłych, przygotowaniach do matury, do egzaminu na studia itp.

Osoby z dobrą znajomością języków obcych zarabiają też dodatkowo na przyjmowaniu tekstów do tłumaczenia.

Osoby z wykształceniem polonistycznym i przygotowaniem edytorskim mogą znaleźć dodatkową pracę przy korekcie tekstów do gazet, książek i na strony internetowe. Ogłoszenia o zapotrzebowaniu pojawiają się zazwyczaj na stronach wydawnictw książkowych, bądź prasowych. Najłatwiej i bez zbytniego zaangażowania mogą dorobić właściciele nieruchomości, położonych przy ruchliwych trasach i ulicach miejskich. Szereg firm, montujących bannery, billboardy i pylony reklamowe ciągle szuka atrakcyjnych miejsc pod reklamy. Wynagrodzenia z tego tytułu są bardzo atrakcyjne, a do obowiązków właściciela nieruchomości będzie należało tylko i wyłącznie utrzymanie czystości. Właściciele nieruchomości często zawierają też umowy na sprzedaż gazu ziemnego w butlach. Najwięcej na nim można zarobić w dzielnicach domków jednorodzinnych i w małych miejscowościach. Najczęściej oferowaną pracą dodatkową jest sprzątanie.

[ad]

Osób do sprzątania poszukują zazwyczaj małe firmy oraz właściciele dużych domów jednorodzinnych. Wiele osób poszukuje także osób, najczęściej młodych kobiet, które zajmą się ich dzieckiem. Praca taka nie trwa dłużej niż cztery do sześciu godzin dziennie, a do obowiązków opiekunki należy między innymi odbieranie i zaprowadzanie dziecka do szkoły lub przedszkola. Ciągle są oferty pracy dodatkowej w branży finansowo ubezpieczeniowej (na stronach firm bądź w serwisach z ogłoszeniami). Poszukuje się przedstawicieli handlowych (zwanych też doradcami finansowymi bądź ubezpieczeniowymi) i osób dostarczających i odbierających pieniądze od klientów.

Dorobić można też na roznoszeniu ulotek i gazetek reklamowych (zazwyczaj od 2 do 5 groszy za jedną sztukę). Do tej pracy potrzebna jest jednak dobra kondycja fizyczna. Renciści i emeryci chętnie zatrudniani są jako stróże na parkingi samochodowe i do pilnowania magazynów. Młode i spostrzegawcze osoby mają szansę na znalezienie pracy w charakterze tajemniczego klienta, który będzie sprawdzał jakość obsługi w wybranych punktach handlowych i gastronomicznych.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

One Response to “Dobra praca dodatkowa”