Jak zarabiać na studiach?

Niewielu studentów zdaje sobie sprawę z tego, że już na studiach może budować swoją finansową przyszłość. Tak naprawdę nawet studiując dziennie ma się czas na zajęcia dodatkowe, które mogą przynieść nam w przyszłości naprawdę wymierne korzyści. Mam nadzieję, że jesteś jedną z osób, która uważa podobnie i chcesz zająć się jakimś biznesem już teraz. Bez czekania na kwitek dający Ci wyuczony, konkretny zawód.

Studenci to bardzo charakterystyczna grupa osób, która w większości stawia na zabawę, dobrą rozrywkę i imprezy. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że każda osoba, która chce się bawić jest w stanie zarobić sobie na tą zabawę i samodzielnie się utrzymać. Wielu tutaj się ze mną nie zgodzi i zrzuci odpowiedzialność na rodziców mówiąc, że obowiązkiem rodzica jest utrzymanie dziecka na studiach. Ja się z tym nie zgadzam!

Uważam, że każdy kto ma odrobinę oleju w głowie będzie w stanie zarobić odpowiednią sumę, aby móc się utrzymać na przeciętnym kierunku. Życie studenta nie jest drogie – student nie ma dzieci, psa, własnego mieszkania do utrzymania. Tak naprawdę jedynym kosztem jest wynajem stancji, jakieś pierdołki do domu i jedzenie… Ale przecież tekst miał być o tym jak zarabiać na studiach, a nie dlaczego student powinien zarabiać 🙂

Jednym z najlepszych sposobów na dorobienie sobie na studiach jest praca weekendowa. Wielu studentów pracuje przy obsłudze wesel w pobliskich domach weselnych, niektórzy chodzą na myjnie, aby myć samochody. Jeszcze inni próbują swoich sił we własnym biznesie. Każda droga jest dobra, jednak nie dla każdego.

Jestem zwolennikiem rozwoju własnego biznesu. Sam studiowałem zaledwie jeden semestr i wiem, że do niczego studia mi nie są potrzebne. Bez nich jestem w stanie się utrzymać i stale powiększa się mój kapitał. Bez studiów stanę się do 25 roku życia osobą niezależną finansowo. Zdecydowana większość studentów nawet nie pomyślałaby, że takie coś jest dla nich w ogóle możliwe. Dla większości zapewne nie jest.

Aby budować swoją niezależność finansową potrzeba poświęcić na to dużo czasu. Nie można zbudować dochodu pasywnego w ciągu miesiąca i cieszyć się nim do końca życia. Każdy student, który chce zarobić dodatkowe pieniądze powinien przede wszystkim zastanowić się w czym jest dobry.

Jeżeli ktoś ma jakieś hobby będzie mu o wiele łatwiej. Dzisiaj w dobie internetu każdy może się wykreować, wypromować i zacząć zarabiać pieniądze. Nie ma z tym większego problemu. Dodatkowo jeżeli ktoś robi coś z pasją, pisze o rzeczach na których się po prostu zna… ma ogromną przewagę nad resztą. Stawia się w pozycji lidera i może walczyć o czołowe pozycje.

Jeżeli jesteś studentem i szukasz pracy, którą mógłbyś/mogłabyś wykonywać zdalnie – chętnie pomogę.
Wszelkie szczegóły znajdują się w zakładce: szukam pracy
Obiecuję dobrać najlepsza możliwą robotę do Twoich predyspozycji 🙂

Student może pracować, robić np.:

  • Pisać teksty na strony www
  • Tworzyć grafikę internetową
  • Działać jako konsultant, konsultantka jednej z fajnych firm 🙂
  • Pracować jako pomoc przy dzieciach, służba przy weselu itp.
  • Tworzyć własne projekty/strony internetowe, które będą zarabiać
    (kurs, jak stworzyć zarabiającą stronę www)
  • Założyć własną firmę zajmującą się dziedziną, na której zna się student
  • Zajmować się freelancingiem
  • Inwestować na giełdzie, forexie i innych różnych paciorkach 🙂

Wszelkie pozostałe sposoby na zarobienie pieniędzy przez studenta proszę zostawiać w komentarzach 🙂

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

4 komentarze to “Jak zarabiać na studiach?”