Czy Robert Kiyosaki jest fer?

Dzisiaj zacząłem się zastanawiać nad fenomenem książek Roberta Kiosakiego. Pisałem o nim już wcześniej i zachwalałem jego książkę Bogaty i Biedny ojciec. Moje zwątpienie ukazało się, gdy dotarłem do pewnych materiałów, gdzie wyraźnie ukazany jest Kiyosaki jako kłamca i manipulator.

Dla chcącego nie będzie trudno znaleźć tych materiałów. Wiele rzeczy z podawanych tam mnie nie bardzo interesowało. Zwrócił jednak moją uwagę fakt, że na stronie napisano, że Kiyosaki nie pomógł nikomu w zdobyciu fortuny tudzież bogactwa materialnego. I tak się zacząłem zastanawiać. I niestety muszę się zgodzić z tym stwierdzeniem, ale nie zupełnie.

Otóż Kiyosaki może i jest jakimś mentorem, idolem którego wielbią tłumy, ale przeciętnym osobom nie pomaga. Napełnia jedynie ich wyobraźnię pustymi frazesami, które po paru dniach, czy miesiącach mijają, ludzie również w tym czasie się wypalają. Większość z nas ma słomiany zapał o którym pisałem we wpisie jak zwalczyć słomiany zapał?
Zatem książki Kiyosakiego mogą pomagać wyłącznie jednostkom. Jego bardzo patetyczna misja zmiany świata prawdopodobnie skończy się równie kosmicznie, jak się zaczęła. A szkoda, kurcze, szkoda.

Na dzisiaj tyle miałem wam do powiedzenia 🙂

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

5 komentarzy to “Czy Robert Kiyosaki jest fer?”