Jaki biznes otworzyć?

Dostaję wiele e-maili z pytaniem na temat jaki biznes otworzyć. Ludzie, czy wy naprawdę nie macie głowy na karku? Postaram wam się teraz opisać parę zasad, którymi powinniście się kierować przy wyborze własnego biznesu i działalności z której przede wszystkim powinniście mieć przyjemność!

Bo pierwszą i najważniejszą rzeczą, przy poszukiwaniu odpowiedniego biznesu dla siebie jest zadanie sobie ważnego pytania, prosto do lustra: co ja tak naprawdę chcę w życiu robić. Potem trzeba to przemyśleć i zacząć robić. Konkretny schemat, konkretne działanie, konkretne kroki, konkretny plan działania i ogólny biznesplan działalności. To dopiero początek drogi do sukcesu i poważnego biznesu.

Kolejną ważną rzeczą jest uświadomienie sobie, że każdy człowiek  ma naprawdę  olbrzymią ilość czasu który może wykorzystać na robienie czegoś konkretnego, pożytecznego, czegoś co przyniesie mu albo satysfakcję, albo pieniądze. Każdy ma czas i upieranie się, że ktoś go nie ma jest totalną blazenadą, którą mogą odstawiać dzieci w przedszkolu a nie dorośli ludzie.

To jaki biznes otworzysz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, od Twoich predyspozycji i pasji. Najlepiej jest robić to co się lubi, to czemu można poświęcić całego siebie, bez patrzenia na zegarek. Robienie tego co jest przyjemne daje ogrom satysfakcji a przy dobrym zaplanowaniu działania można dzięki temu naprawdę wiele wynieść. Można na tym zarobić!

Wytrwałość i uparcie w dążeniu do celu to podstawa, bez której ani rusz. Druga na miejscu jest pasja i zaangażowanie w swoją pracę. Nigdy nikt bez zaangażowania w to co robi nie odniósł sukcesu. Najlepszym przykładem są sportowcy, których wszyscy podziwiamy, ale nikt nie chce i nie ma ochoty powtarzać ich sukcesów. A szkoda!

Podstawą są chęci, jeżeli chcesz otworzyć swój własny biznes zacznij robić to co lubisz i pomyśl, w jaki sposób możesz mieć z tego pieniądze! To podstawa!

Jeżeli chciałbyś rozwijać się w kierunu biznesowym polecam książkę Roberta Kiyosakiego “Biedny Ojciec Bogaty Ojciec“, która uczy finansowego myślenia i jest przystępna dla każdego – bez względu na wiek.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

5 Responses to “Jaki biznes otworzyć?”

 1. Fajny ciekawy wpis, jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem “każdy człowiek ma naprawdę olbrzymią ilość czasu”. Ja pracuje + rozkręcam biznes do tego mam hobby i zainteresowania więc czasu mam 0 😛 Ale w planach jest zrezygnowanie niedługo z etatu więc to się zmieni.

 2. Trudno nie zgodzić się z autorem artykułu. Nikt nie może powiedzieć Ci, że masz robić hamburgery, albo otworzyć sieć sklepów. Bo działalność musi Cię kręcić i być dla Ciebie wspaniałą zabawą i przygodą. Można dać tylko ogólne wskazówki na temat branży, która będzie się rozwijać. Biznes rozwija się jeżeli stworzysz system lepszy niż konkurencja, utrzymasz lepszy kontakt z klientami, będziesz miał bardziej dogodną lokalizację itd. Zależy to od miliona czynników, a nie tylko od pomysłu.
  Pozdrawiam
  Grzegorz Liput
  http://9PotegEbiznesu.pl

 3. Niestety w nie mogę się zgodzić z Pawłem – u Ciebie problem polega właśnie na tym, że poświęcasz czas na pracę, zamiast zająć się rozkręcaniem interesu. Wiadomo – czasy są ciężkie i ludzie boją się ryzyka, natomiast czasem warto poświęcić się tylko jednej rzeczy i odnieść w niej sukces niż ciągnąć kilka rzeczy naraz.
  Dla tych, którzy mimo wszystko boją się zaryzykować mogę powiedzieć, że wystarczy dobra reklama w różnych środkach masowego przekazu – niekoniecznie pociągające za sobą duże koszty. Stąd też polecam pozycjonowanie oraz wizytówki firm w katalogach branżowych tj. http://www.biznesbook.com.pl – z pewnością się opłaci.
  Pozdrawiam

 4. Ja jade na etacie i dorabiam w ebiznesie. Jak się dobrze zarządza czasem to da się to opanować ale nie ma co ukrywać iż rozwijanie ebiznesu wtedy trwa znacznie dłużej. Ja zaczynałem zarabiać z programikiem który opisałem tutaj ( http://www.20dollars2surf-opinie-porady.pl ) a dziś największe sukcesu finansowe osiągam dzięki ( http://www.dochodowyblog.pl )

 5. Czasami trzeba robić rzeczy, które nie koniecznie się lubi właśnie po to, aby w przyszłości robić rzeczy, które się lubi:-)

  Ja na razie jadę na własnej działalności gospodarczej. Prowadzę mała firmę sprzątajacą i nie mogę narzekać, ale nie jest to zajęcie mojego życia:-)

  moją pasja jest e-biznes, różne jego formy, ale za wcześnie, aby się z tego utrzymywać.
  Pomyślałem, aby wykorzystać wiedzę jaką posiadam z racji wykonywanego zawodu i postanowiłem napisać swój pierwszy poradnik/ebook http://www.jak-zarabiac-na-czyszczeniu-tapicerki.interkursy.pl/

  okazało się, że temat jest całkiem nośny:-) Działam tez w programach partnerskich i z nimi wiążę największe nadzieje jeśli chodzi o zarabianie w sieci.

Leave a Reply

*